Podcast o Wyspie Wielkanocnej, kultura i festiwal

Wyspa zwana Wielkanocną | Kultura | Podcast #04

autor Ewa
0 komantarz

Fascynująca, odmienna i wciąż czymś zaskakująca kultura tak odległej o nas wyspy, może być pokazana na różne sposoby. Ja wybrałam ukochany festiwal TAPATI Rapa Nui, który zawiera w sobie ogrom najistotniejszych filarów tej społeczności, prezentowanych podczas barwnej i hucznej dwutygodniowej imprezy. Mówiąc inaczej, to szereg uroczystości, zabaw, konkurencji sportowych, muzyki, tańców oraz parady z podsumowującą to wszystko koronacją wybranej królowej festiwalu.

Jakie wydarzenie jest tak niebezpieczne, że odcinają się od niego organizatorzy? O co chodzi z dziwnym „tangiem rapanui”? Która kulturalna dziedzina pochłonęła mnie najbardziej i dlaczego? Jak smakuje jedzenie duszone głęboko w ziemi? I czy łatwo – będąc turystą – można stać się elementem parady w tradycyjnym zdobieniu ciała kolorowymi glinkami?

Posłuchaj, a dowiesz się tego wszystkiego oraz wiele, wiele(!) więcej ☟

A jak Ci się spodoba, to będzie mi szalenie miło, gdy podzielisz się tym odcinkiem z innymi :)Następny odcinek planuję nagrać o turystyce. O tym co warto zobaczyć, zwiedzić i jak zaplanować podróż na Rapa Nui. Zwłaszcza, że od 1 sierpnia 2022 roku na nowo otworzyła się na turystykę! No w końcu! ♡
A nawet jeśli ktoś nie planuje tam podróży, to pozna ogrom ciekawostek i smaczków tej wyspy. Warto być czujnym^^

0 komantarz
0

Powiązane wpisy

Napisz co myślisz!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Zamknij, akceptuję Zapoznaj się z polityką prywatności i plików cookies.